  • GE THQB1120 N 20A 120V 1P
  • GE THQB1120 N 20A 120V 1P
  • GE THQB1120 N 20A 120V 1P
    GE THQB1120 N 20A 120V 1P
    Ge
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    THQB1120 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    0.50 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: THQB1120
    Product Name: GE THQB1120 N 20A 120V 1P
    Amps 20
    Volts 120
    Poles 1
    AIC Rating 10K
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 1 INCH W X 2 3/8 INCH D X 3 9/32 INCH H SIZE
    • AQ SERIES PANELBOARD USED ON
    • 14 TO 8 AWG (COPPER)/12 TO 8 AWG (ALUMINUM) WIRE SIZE
    • UL APPROVAL
    • 120/240 VAC VOLTAGE RATING
    • 1 INCH BOLT ON MOUNTING
    ×
    GE THQB1120 N 20A 120V 1P
    Ge
    GE THQB1120 N 20A 120V 1P
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway