  • SQUARE D QBA221501 N 150A 240V 2P AB NEW
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    QBA221501 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    4.85 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: QBA221501
    Product Name: SQUARE D QBA221501 N 150A 240V 2P AB NEW
    Amps 150
    Volts 240
    Poles 2
    Extended Description:
    • CLASS 650/734/820 I-LINE[R] PANELBOARD/SWITCHBOARD USED ON
    • UL, CSA APPROVAL
    • POWER DISTRIBUTION APPLICATION
    • 240 VAC AT 50/60 HZ (UL/CSA/NOM/IEC) VOLTAGE RATING
    • 10 KILOAMPERE AT 240 VAC (UL/CSA/IEC) INTERRUPTING RATING
    • 150 AMPERE CURRENT RATING
    ×
    Square D