  • GE THHQL1120AF2 N 20A 120V 1P NEW
    Ge
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    THHQL1120AF2 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    0.75 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: THHQL1120AF2
    Product Name: GE THHQL1120AF2 N 20A 120V 1P NEW
    Amps 20
    Volts 120
    Poles 1
    AIC Rating 22
    ** Arc Fault
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 1 INCH W X 2 3/8 INCH D X 3 9/32 INCH H SIZE
    • AL/ALC SERIES PANELBOARD, RESIDENTIAL LOAD CENTER USED ON
    • 14 TO 10 AWG (COPPER/ALUMINUM) WIRE SIZE
    • UL 489, UL 1699 APPROVAL
    • 120/240 VAC VOLTAGE RATING
    • 1 INCH PLUG IN MOUNTING
    ×
    Ge