  • GE TJD432250WL 250A 240V 3P 22K NEW
    Ge
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    TJD432250WL N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    19.65 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: TJD432250WL
    Product Name: GE TJD432250WL 250A 240V 3P 22K NEW
    Model TJD432250WL
    Poles 3
    Amps 250
    Volts 240
    AIC Rating 22
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, COMMON TRIP, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 8 1/4 INCH W X 3 13/16 INCH D X 10 1/8 INCH H SIZE
    • 240 V MAX. AC VOLTAGE RATING
    • UL APPROVAL
    • 240 VAC VOLTAGE RATING
    • 22 KILOAMPERE INTERRUPTING RATING
    • 250 AMPERE CURRENT RATING
    • 3 POLE(S)
    ×
    Ge
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway