  • SIEMENS ED62B030 N 30A 600V 2P NEW
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    ED62B030 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    2.58 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: ED62B030
    Product Name: SIEMENS ED62B030 N 30A 600V 2P NEW
    Amps 30
    Volts 600
    Poles 2
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC
    • 2 POLE
    • 600 VAC, 250 VDC
    • 30 AMPERE AT 40 DEG C
    • INTERRUPTING RATING 65 KILOAMPERE AT 240 VAC, 25 KILOAMPERE AT 480 VAC, 18 KILOAMPERE AT 600 VAC, 30 KILOAMPERE AT 250 VDC (UL)
    ×
    Siemens