  • SIEMENS ED63B020 U 20A 480V 3P USED
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    ED63B020 U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    3.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: ED63B020
    Product Name: SIEMENS ED63B020 U 20A 480V 3P USED
    Amps 20
    Volts 480
    Poles 3
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC
    • 3 POLE
    • 600 VAC, 500 VDC
    • 20 AMPERE AT 40 DEG C
    • INTERRUPTING RATING 65 KILOAMPERE AT 240 VAC, 25 KILOAMPERE AT 480 VAC, 18 KILOAMPERE AT 600 VAC/500 VDC (UL)
    ×
    Siemens
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway