  • SIEMENS FXD62B200 N 200A 600V 2P NEW
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    FXD62B200 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    7.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: FXD62B200
    Product Name: SIEMENS FXD62B200 N 200A 600V 2P NEW
    Amps 200
    Volts 600
    Poles 2
    Extended Description:
    • ADJUSTABLE TRIP, MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC
    • FD FRAME
    • 600 VAC AT 50/60 HZ, 250 VDC
    • 200 AMPERE AT 40 DEG C
    • 2 POLE
    • TRIP SETTING 900 TO 2000 AMPERE
    • TERMINAL NOT INCLUDED
    • FXD6 MODEL
    ×
    Siemens
    ×
    Recommended
    • SIEMENS FXD62B200 U 200A 600V 2P USED SIEMENS FXD62B200 U 200A 600V 2P USED
      Quick view Details
      sku: FXD62B200 U
      SIEMENS FXD62B200 U 200A 600V 2P USED