  • SIEMENS FXD63A150 N 150A 600V 3P NEW
    SKU:
    FXD63A150 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    8.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: FXD63A150
    Product Name: SIEMENS FXD63A150 N 150A 600V 3P NEW
    Amps 150
    Volts 600
    Poles 3
    Extended Description:
    • ADJUSTABLE TRIP, MAGNETIC, MOLDED CASE
    • FD FRAME
    • 600 VAC, 250 VDC
    • 150 AMPERE
    • 3 POLE
    • TRIP SETTING 800 TO 1500 AMPERE
    • MOTOR FLA 84.61 TO 92.29 AMPERE
    • TERMINAL NOT INCLUDED
    • FXD6 MODEL
    ×
    Siemens
    ×
    Recommended
    • SIEMENS FXD63A150 NS 150A 600V 3P NEW SURPLUS SIEMENS FXD63A150 NS 150A 600V 3P NEW SURPLUS
      Quick view Details
      sku: FXD63A150 NS
      SIEMENS FXD63A150 NS 150A 600V 3P NEW SURPLUS