  • SIEMENS FXD63S250A N 250A 600V 3P NEW
    SKU:
    FXD63S250A N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    8.60 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: FXD63S250A
    Product Name: SIEMENS FXD63S250A N 250A 600V 3P NEW
    Amps 250
    Volts 600
    Poles 3
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC
    • FD FRAME
    • 600 VAC AT 50/60 HZ, 500 VDC
    • 250 AMPERE
    • 3 POLE
    • INTERRUPTING RATING 65 KILOAMPERE AT 240 VAC, 35 KILOAMPERE AT 480 VAC, 18 KILOAMPERE AT 600 VAC/500 VDC (UL)
    ×
    Siemens
    ×
    Recommended
    • SIEMENS FXD63S250A U 250A 600V 3P USED SIEMENS FXD63S250A U 250A 600V 3P USED
      Quick view Details
      sku: FXD63S250A U
      SIEMENS FXD63S250A U 250A 600V 3P USED