  • SIEMENS HFXD63B250 N 250A 600V 3P USED
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    HFXD63B250 U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    8.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: HFXD63B250
    Product Name: SIEMENS HFXD63B250 N 250A 600V 3P USED
    Amps 250
    Volts 600
    Poles 3
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC
    • FD FRAME
    • 600 VAC AT 50/60 HZ, 500 VDC
    • 250 AMPERE AT 40 DEG C
    • 3 POLE
    • INTERRUPTING RATING 100 KILOAMPERE AT 240 VAC, 65 KILOAMPERE AT 480 VAC, 25 KILOAMPERE AT 600 VAC/500 VDC (UL)
    ×
    Siemens
    ×
    Recommended
    • SIEMENS HFXD63B250 N 250A 600V 3P NEW SIEMENS HFXD63B250 N 250A 600V 3P NEW
      Quick view Details
      sku: HFXD63B250 N
      SIEMENS HFXD63B250 N 250A 600V 3P NEW