  • SIEMENS HHLXD63B500 U 500A 600V 3P NEW SURPLUS
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    HHLXD63B500 NS
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    18.30 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: HHLXD63B500
    Product Name: SIEMENS HHLXD63B500 U 500A 600V 3P NEW SURPLUS
    Amps 500
    Volts 600
    Poles 3
    ** 100KAIC
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC
    • LD FRAME
    • 600 VAC AT 50/60 HZ
    • 500 AMPERE AT 40 DEG C
    • 3 POLE
    • INTERRUPTING RATING 200 KILOAMPERE AT 240 VAC, 100 KILOAMPERE AT 480 VAC, 50 KILOAMPERE AT 600 VAC (UL)
    ×
    Siemens