  • SIEMENS HJD63B200 N 200A 600V 3P NEW
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    HJD63B200 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    18.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: HJD63B200
    Product Name: SIEMENS HJD63B200 N 200A 600V 3P NEW
    Amps 200
    Volts 600
    Poles 3
    Extended Description:
    • ELECTRONIC, MOLDED CASE
    • SJD FRAME
    • 600 VAC AT 50/60 HZ
    • 400 AMPERE
    • 3 POLE
    • INTERRUPTING RATING 65 KILOAMPERE AT 240 VAC, 35 KILOAMPERE AT 480 VAC, 25 KILOAMPERE AT 600 VAC (UL)
    • NOT INCLUDED TERMINAL
    • SIZE 7.5 INCH W X 5.44 INCH D X 11 INCH H
    ×
    Siemens