  • SIEMENS JXD63H400 U 400A 600V USED
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    JXD63H400 U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    18.05 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: JXD63H400
    Product Name: SIEMENS JXD63H400 U 400A 600V USED
    Amps 400
    Volts 600
    Extended Description:
    • ADJUSTABLE TRIP, MAGNETIC, MOLDED CASE
    • JD FRAME
    • 600 VAC, 250 VDC
    • 400 AMPERE
    • 3 POLE
    • TRIP SETTING 2000 TO 4000 AMPERE
    • MOTOR FLA 220 TO 242 AMPERE
    • TERMINAL NOT INCLUDED
    • JXD6 MODEL
    ×
    Siemens
    ×
    Recommended
    • SIEMENS JXD63H400 U 400A 600V NEW SURPLUS SIEMENS JXD63H400 U 400A 600V NEW SURPLUS
      Quick view Details
      sku: JXD63H400 NS
      SIEMENS JXD63H400 U 400A 600V NEW SURPLUS