  • SIEMENS LD63F600 U 600A 600V 3P NEW Frame Only
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    LD63F600 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    16.10 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: LD63F600
    Product Name: SIEMENS LD63F600 U 600A 600V 3P NEW Frame Only
    Amps 600
    Volts 600
    Poles 3
    Extended Description:
    • FIXED THERMAL ADJUSTABLE MAGNETIC TRIP, LD FRAME
    • 600 VAC AT 50/60 HZ, 500 VDC
    • 250 TO 600 AMPERE
    • 3 POLE
    • INTERRUPTING RATING 65 KILOAMPERE AT 240 VAC, 35 KILOAMPERE AT 480 VAC, 25 KILOAMPERE AT 600 VAC, 25 KILOAMPERE AT 500 VDC (UL)
    ×
    Siemens