  • SIEMENS NEB2B070B 70A 480V 2P 35K NEW
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    NEB2B070B N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    2.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: NEB2B070B
    Product Name: SIEMENS NEB2B070B 70A 480V 2P 35K NEW
    Model NEB2B070B
    Poles 2
    Amps 70
    Volts 480
    AIC Rating 35
    Extended Description:
    • 240/480 VAC, 600 VAC STAR/347 VAC AT 50/60 HZ, 125/250 VDC (UL/CSA)
    • 240/415 VAC AT 50/60 HZ, 125/250 VDC (IEC)
    • 70 AMPERE
    • 2 POLE
    ×
    Siemens
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway