  • SQUARE D EDB34125 N 125A 480V 3P NEW
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    EDB34125 N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    3.81 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: EDB34125
    Product Name: SQUARE D EDB34125 N 125A 480V 3P NEW
    Amps 125
    Volts 480
    Poles 3
    Extended Description:
    • BRANCH TYPE
    • CLASS 515 NF SERIES PANELBOARD USED ON
    • UL, CSA APPROVAL
    • LIGHTING APPLICATION
    • 120/240/277 VAC AT 50/60 HZ, 480 VAC STAR/277 VAC AT 50/60 HZ (UL/CSA)
    • 240 VAC AT 50/60 HZ (IEC) VOLTAGE RATING
    ×
    Square D
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway