  • SQUARE D EGB34100 U 100A 480V 3P NEW SURPLUS
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    EGB34100 NS
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    3.81 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: EGB34100
    Product Name: SQUARE D EGB34100 U 100A 480V 3P NEW SURPLUS
    Amps 100
    Volts 480
    Poles 3
    Extended Description:
    • BRANCH TYPE
    • CLASS 515 NF SERIES PANELBOARD USED ON
    • UL, CSA APPROVAL
    • LIGHTING APPLICATION
    • 120/240/277 VAC AT 50/60 HZ, 480 VAC STAR/277 VAC AT 50/60 HZ (UL/CSA) VOLTAGE RATING
    ×
    Square D
    ×
    Recommended
    • SQUARE D EGB34100 U 100A 480V 3P NEW SQUARE D EGB34100 U 100A 480V 3P NEW
      Quick view Details
      sku: EGB34100 N
      SQUARE D EGB34100 U 100A 480V 3P NEW
      Add to Cart
    • SQUARE D BDL36100 U 100A 3P 480V NEW SQUARE D BDL36100 U 100A 3P 480V NEW
      Quick view Details
      sku: BDL36100 N
      SQUARE D BDL36100 U 100A 3P 480V NEW
      Add to Cart
    • SQUARE D BGA34100Y N 100A 3P 480V NEW SURPLUS SQUARE D BGA34100Y N 100A 3P 480V NEW SURPLUS
      sku: BGA34100Y NS
      SQUARE D BGA34100Y N 100A 3P 480V NEW SURPLUS
    • SQUARE D BJL36030 U 30A 3P 480V NEW SURPLUS SQUARE D BJL36030 U 30A 3P 480V NEW SURPLUS
      sku: BJL36030 NS
      SQUARE D BJL36030 U 30A 3P 480V NEW SURPLUS
    • SQUARE D EDB34035 U 35A 480V 3P NEW SURPLUS SQUARE D EDB34035 U 35A 480V 3P NEW SURPLUS
      sku: EDB34035 NS
      SQUARE D EDB34035 U 35A 480V 3P NEW SURPLUS
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway