  • SQUARE D HOM120GFI U 20A 120V 1P NEW SURPLUS
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    HOM120GFI NS
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    0.50 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: HOM120GFI
    Product Name: SQUARE D HOM120GFI U 20A 120V 1P NEW SURPLUS
    Amps 20
    Volts 120
    Poles 1
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC, EQUIPMENT PROTECTOR TYPE
    • 1 INCH W X 2.98 INCH D X 3.13 INCH H SIZE
    • HOMELINE[R] LOAD CENTER USED ON
    • 14 TO 10 AWG (ALUMINUM/COPPER) WIRE SIZE
    • UL, CSA APPROVAL
    • 120 VAC AT 50/60 HZ (UL/CSA) VOLTAGE RATING
    • PLUG ON MOUNTING
    ×
    Square D
    ×
    Recommended
    • SQUARE D HOM120GFI N 20A 120V 1P NEW SQUARE D HOM120GFI N 20A 120V 1P NEW
      Quick view Details
      sku: HOM120GFI N
      SQUARE D HOM120GFI N 20A 120V 1P NEW
      Add to Cart
    • SQUARE D QOB220SWN U 20A 120V 1P 10 NEW SURPLUS SQUARE D QOB220SWN U 20A 120V 1P 10 NEW SURPLUS
      Quick view Details
      sku: QOB220SWN NS
      SQUARE D QOB220SWN U 20A 120V 1P 10 NEW SURPLUS
      Add to Cart
    • SQUARE D QO120VH U 20A 120V 1P 22K NEW SURPLUS SQUARE D QO120VH U 20A 120V 1P 22K NEW SURPLUS
      sku: QO120VH NS
      SQUARE D QO120VH U 20A 120V 1P 22K NEW SURPLUS
    • SQUARE D QO120 U 20A 120V 1P {AIC}K NEW SURPLUS SQUARE D QO120 U 20A 120V 1P {AIC}K NEW SURPLUS
      sku: QO120 NS
      SQUARE D QO120 U 20A 120V 1P {AIC}K NEW SURPLUS
    • SQUARE D HOM120DF U 20A 120V 1P NEW SQUARE D HOM120DF U 20A 120V 1P NEW
      sku: HOM120DF N
      SQUARE D HOM120DF U 20A 120V 1P NEW
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway