  • SQUARE D QO120PCAFI U 20A 120V 1PP 10K NEW SURPLUS
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    QO120PCAFI NS
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    1.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: QO120PCAFI
    Product Name: SQUARE D QO120PCAFI U 20A 120V 1PP 10K NEW SURPLUS
    Amps 20
    Volts 120
    Poles 1P
    AIC Rating 10K
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 0.75 INCH W X 2.91 INCH D X 3 INCH H SIZE
    • NQOD PANELBOARD, QO LOAD CENTER, SPEED-D[R] SWITCHBOARD DISTRIBUTION PANEL USED ON
    • 14 TO 8 AWG (ALUMINUM/COPPER), (2) 14 TO 10 AWG (COPPER) WIRE SIZE
    • UL, CSA APPROVAL
    • HACR APPLICATION
    ×
    Square D
    ×
    Recommended
    • SQUARE D QO120PCAFI U 20A 120V 1PP 10K NEW SQUARE D QO120PCAFI U 20A 120V 1PP 10K NEW
      Quick view Details
      sku: QO120PCAFI N
      SQUARE D QO120PCAFI U 20A 120V 1PP 10K NEW
      Add to Cart
      Quick view Details
      sku: QO120PCAFI NN
      Add to Cart
    • SQUARE D QO120PCAFI U 20A 120V 1PP 10K USED SQUARE D QO120PCAFI U 20A 120V 1PP 10K USED
      sku: QO120PCAFI U
      SQUARE D QO120PCAFI U 20A 120V 1PP 10K USED
    • SQUARE D QOB120EPD U 20A 120V 1P 10K NEW SQUARE D QOB120EPD U 20A 120V 1P 10K NEW
      sku: QOB120EPD N
      SQUARE D QOB120EPD U 20A 120V 1P 10K NEW
    • SQUARE D QO120PDF U 20A 120V 1P 10K NEW SQUARE D QO120PDF U 20A 120V 1P 10K NEW
      sku: QO120PDF NN
      SQUARE D QO120PDF U 20A 120V 1P 10K NEW
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway