  • SQUARE D QOB120AFI U 20A 120V 1P USED
  • SQUARE D QOB120AFI U 20A 120V 1P USED SQUARE D QOB120AFI U 20A 120V 1P USED
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    QOB120AFI U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    0.10 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: QOB120AFI
    Product Name: SQUARE D QOB120AFI U 20A 120V 1P USED
    Amps 20
    Volts 120
    Poles 1
    ** 10K
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 0.75 INCH W X 2.91 INCH D X 3 INCH H SIZE
    • NQOD PANELBOARD USED ON
    • 14 TO 8 AWG (ALUMINUM/COPPER), (2) 14 TO 10 AWG (COPPER) WIRE SIZE
    • UL, CSA APPROVAL
    • HACR APPLICATION
    • 120 VAC AT 50/60 HZ (UL/CSA) VOLTAGE RATING
    ×
    Square D
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway