  • SQUARE D QOB2150VH U 150A 240V 2P NEW
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    QOB2150VH N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    2.65 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: QOB2150VH
    Product Name: SQUARE D QOB2150VH U 150A 240V 2P NEW
    Amps 150
    Volts 240
    Poles 2
    Extended Description:
    • BRANCH TYPE
    • NQ SERIES PANELBOARD USED ON
    • UL, CSA APPROVAL
    • APPLIANCE, LIGHTING APPLICATION
    • 120/240 VAC AT 50/60 HZ (UL/CSA) VOLTAGE RATING
    • 22 KILOAMPERE AT 120/240 VAC (UL/CSA) INTERRUPTING RATING
    • 150 AMPERE CURRENT RATING
    • 2 POLE(S)
    • FRAME TYPE Q
    ×
    Square D
    ×
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway