  • CUTLER HAMMER CH240GFT U 40A 2P 240V 10K NEW SURPLUSS
    Cutler Hammer
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    CH240GFT NS
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    2.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: CUTLER HAMMER
    Catalog No.: CH240GFT
    Product Name: CUTLER HAMMER CH240GFT U 40A 2P 240V 10K NEW SURPLUSS
    Amps 40
    Poles 2
    Volts 240
    AIC Rating 10
    ×
    Cutler Hammer
    ×
    Recommended
    • CUTLER HAMMER CHQ240 U 40A 240V 2P 10K USED CUTLER HAMMER CHQ240 U 40A 240V 2P 10K USED
      Quick view Details
      sku: CHQ240 U
      CUTLER HAMMER CHQ240 U 40A 240V 2P 10K USED
      Add to Cart
    • CUTLER HAMMER DK2300 U 300A 240V 2P NEW SURPLUSS CUTLER HAMMER DK2300 U 300A 240V 2P NEW SURPLUSS
      Quick view Details
      sku: DK2300 NS
      CUTLER HAMMER DK2300 U 300A 240V 2P NEW SURPLUSS
      Add to Cart
    • CUTLER HAMMER GFTCB240 N 40A 2P 240V 10K NEW CUTLER HAMMER GFTCB240 N 40A 2P 240V 10K NEW
      sku: GFTCB240 N
      CUTLER HAMMER GFTCB240 N 40A 2P 240V 10K NEW
    • CUTLER HAMMER CHF240 U 40A 240V 2P CUTLER HAMMER CHF240 U 40A 240V 2P
      sku: CHF240 U
      CUTLER HAMMER CHF240 U 40A 240V 2P
      sku: CHF240 NS
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway