  • GE THQB1120AF2 N 20A 120V 1P NEW SURPLUS
    SKU:
    THQB1120AF2 NS
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    0.50 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: THQB1120AF2
    Product Name: GE THQB1120AF2 N 20A 120V 1P NEW SURPLUS
    Poles 1
    AIC Rating 22
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 1 INCH W X 2 3/8 INCH D X 3 9/32 INCH H SIZE
    • AL/AQ/ALC/AQC/SPECTRA SERIES PANELBOARD, RESIDENTIAL LOAD CENTER USED ON
    • 14 TO 10 AWG (COPPER/ALUMINUM) WIRE SIZE
    • UL APPROVAL
    • 120/240 VAC VOLTAGE RATING
    • 1 INCH BOLT ON MOUNTING
    ×
    Ge
    ×
    Recommended
    • GE THQB1120AF2 N 20A 120V 1P GE THQB1120AF2 N 20A 120V 1P
      Quick view Details
      sku: THQB1120AF2 N
      GE THQB1120AF2 N 20A 120V 1P
      Add to Cart
    • GE THQB1120AF2 U 20A 120V 1P GE THQB1120AF2 U 20A 120V 1P
      Quick view Details
      sku: THQB1120AF2 U
      GE THQB1120AF2 U 20A 120V 1P