  • GE THQB1120GF N 20A 120V 1P NEW SURPLUS
    SKU:
    THQB1120GF NS
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    1.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: THQB1120GF
    Product Name: GE THQB1120GF N 20A 120V 1P NEW SURPLUS
    Poles 1
    AIC Rating 10
    Extended Description:
    • THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 1 INCH W X 2 3/8 INCH D X 3 9/32 INCH H SIZE
    • Q-LINE LOADCENTER USED ON
    • 14 TO 8 AWG (COPPER), 12 TO 8 AWG (ALUMINUM) WIRE SIZE
    • 120 VAC VOLTAGE RATING
    • 1 INCH BOLT ON MOUNTING
    • 10 KILOAMPERE INTERRUPTING RATING
    ×
    Ge