  • GE TXQB1120 N 20A 120V 1P NEW SURPLUS
    Ge
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    TXQB1120 NS
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    0.50 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: GE
    Catalog No.: TXQB1120
    Product Name: GE TXQB1120 N 20A 120V 1P NEW SURPLUS
    Amps 20
    Volts 120
    Poles 1
    AIC Rating 10
    Extended Description:
    • MOLDED CASE, THERMAL MAGNETIC TYPE
    • 1 INCH W X 2 3/8 INCH D X 3 9/32 INCH H SIZE
    • AQ SERIES PANELBOARD USED ON
    • 14 TO 8 AWG (COPPER)/12 TO 8 AWG (ALUMINUM) WIRE SIZE
    • UL APPROVAL
    • 120/240 VAC VOLTAGE RATING
    • 1 INCH BOLT ON MOUNTING
    ×
    Ge
    ×
    Recommended
    • GE TXQB1120 N 20A 120V 1P NEW GE TXQB1120 N 20A 120V 1P NEW
      Quick view Details
      sku: TXQB1120 N
      GE TXQB1120 N 20A 120V 1P NEW
      Add to Cart
    • GE TXQB1120 N 20A 120V 1P USED GE TXQB1120 N 20A 120V 1P USED
      Quick view Details
      sku: TXQB1120 U
      GE TXQB1120 N 20A 120V 1P USED