  • SIEMENS NGB2B090B N 90A 480V 2P NEW
    Siemens
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    NGB2B090B N
    UPC:
    Condition:
    New
    Weight:
    1.89 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SIEMENS
    Catalog No.: NGB2B090B
    Product Name: SIEMENS NGB2B090B N 90A 480V 2P NEW
    Amps 90
    Volts 480
    Poles 2
    Extended Description:
    • 240/480 VAC, 600 VAC STAR/347 VAC AT 50/60 HZ, 250 VDC (UL)
    • 220/240/380/415 VAC AT 50/60 HZ, 250 VDC (IEC)
    • 90 AMPERE
    • 2 POLE
    ×
    Siemens
    ×
    Recommended
    • SIEMENS NGB2B090B U 90A 480V 2P NEW SIEMENS NGB2B090B U 90A 480V 2P NEW
      Quick view Details
      sku: NGB2B090B NN
      SIEMENS NGB2B090B U 90A 480V 2P NEW