  • SQUARE D QO2225SL U 225A 240V 2P 10K USED
    Square D
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    QO2225SL U
    UPC:
    Condition:
    Used
    Weight:
    3.00 LBS
    Product Description
    Mfr Brand Name: SQUARE D
    Catalog No.: QO2225SL
    Product Name: SQUARE D QO2225SL U 225A 240V 2P 10K USED
    Amps 225
    Volts 240
    Poles 2
    AIC Rating 10
    Extended Description:
    • SUB FEED LUG TYPE
    • NQOD MERCHANDISED PANELBOARD USED ON
    • (1) 4 AWG TO 300 KCMIL (ALUMINUM/COPPER) WIRE SIZE
    • 225 AMPERE CURRENT RATING
    • 1 PHASE CIRCUIT CONFIGURATION
    • QO[R] BRAND
    • MOUNTING TYPE PLUG ON
    ×
    Square D
    ×
    Recommended
    • SQUARE D QO2225SL N 225A 240V 2P 10K NEW SQUARE D QO2225SL N 225A 240V 2P 10K NEW
      Quick view Details
      sku: QO2225SL N
      SQUARE D QO2225SL N 225A 240V 2P 10K NEW
      Add to Cart
    • SQUARE D Q2-22225 U 225A 240V 2P USED SQUARE D Q2-22225 U 225A 240V 2P USED SQUARE D Q2-22225 U 225A 240V 2P USED SQUARE D Q2-22225 U 225A 240V 2P USED
      Quick view Details
      sku: Q2-22225 U
      SQUARE D Q2-22225 U 225A 240V 2P USED
      Add to Cart
    • SQUARE D QOM2225VH U 225A 2P 240V USED MAIN SQUARE D QOM2225VH U 225A 2P 240V USED MAIN
      sku: QOM2225VH U
      SQUARE D QOM2225VH U 225A 2P 240V USED MAIN
    • SIEMENS EQ8696 U 225A 240V 2P 10K USED SIEMENS EQ8696 U 225A 240V 2P 10K USED
      Siemens
      sku: EQ8696 U
      SIEMENS EQ8696 U 225A 240V 2P 10K USED
    • SIEMENS QJ22B225 U 225A 2P 240V 10K USED SIEMENS QJ22B225 U 225A 2P 240V 10K USED
      Siemens
      sku: QJ22B225 U
      SIEMENS QJ22B225 U 225A 2P 240V 10K USED
    Join Our Mailing List for special offers!
    Contact Us
    Breaker Broker
    3101 W. Pioneer Parkway